Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Podatkowego
Rafał Krysa

O mnie

Rafał Krysa

Jestem absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierunku prawo. Wielokrotnie brałem również udział w szkoleniach organizowanych między innymi przez KPMG International czy International Bureau of Fiscal Documentation (IBFD). Posiadam uprawnienia radcy prawnego oraz doradcy podatkowego i czynnie wykonuje obydwa zawody. Posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyłem przede wszystkim w czasie niemal 10-letniego zatrudnienia w departamencie doradztwa podatkowego KPMG Polska (ostatnio na stanowisku managera). Aktualnie prowadzę niezależną praktykę podatkowo-prawną.

W czasie mojej dotychczasowej praktyki prowadziłem z powodzeniem wiele postępowań przed sądami administracyjnymi i powszechnymi, a także organami administracji. Uczestniczyłem także w kompleksowych projektach restrukturyzacyjnych, w tym o charakterze międzynarodowym; zarówno jako doradca podatkowy, jak i prawny. Prowadziłem również szereg projektów mających na celu ocenę poprawności rozliczeń podatkowych czy identyfikację ryzyk prawnych mogących wystąpić u moich klientów.

Aktualnie wspieram moich klientów w obszarach zbieżnych ze zdobytym przeze mnie doświadczeniem. Specjalizuję się w szczególności w zakresie prawa podatkowego (podatków dochodowych oraz podatku od towarów i usług, sporów podatkowych, cen transferowych), prawa spółek handlowych (w tym procesów reorganizacyjnych) oraz prawa umów handlowych (łącznie ze wsparciem w negocjacjach). Swoje usługi świadczę zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Współpracuję z kancelariami i firmami konsultingowymi specjalizujących się w innych obszarach prawa, a także księgowymi, biegłymi rewidentami oraz rzecznikami patentowymi.

W każdym przypadku dążę do pełnego zrozumienia potrzeb klienta, uzyskania szerokiego spojrzenia na każde zagadnienie oraz wyboru i wdrożenia najbardziej efektywnych rozwiązań.